Aktuality

Challenge Wratislavia 2018

26.03.2018 16:24

Z devíti bělských šermířů se letos ve Wroclawi nejvíce dařilo Ondrovi, který se v obrovské konkurenci 203 šermířů kategorie U13 prošermoval až na pěkné 21. místo! Gratulace!

Umístění dalších našich šermířů:

dívky U13 (151 startujících): Adélka - 87.,

dívky U15 (172): Domča - 86.,

chlapci U13 (205): Kuba - 88.,

chlapci U15 (203): Martin N. - 37., Fanda - 39., Matyáš - 114., Vojta - 155., Pavel - 192. místo.

Díky všem zúčastněným za reprezentaci klubu a podporu bělského šermu!

MC

ME kadetů a juniorů 2018 - Soči

12.03.2018 18:19

V neděli 11.3. skončil v Soči evropský šampionát kadetů a juniorů pro rok 2018, z kterého si Fanda přiváží cenné zkušenosti, Anička své doposud nejlepší umístění na "Evropě" v individuální soutěži a k tomu navíc parádní výsledek kordového družstva juniorek!

Škoda, že Fandu v jeho prvních dvou zápasech "přemohla" nervozita z jeho premiérového startu na evropském šampionátu. Další zápasy již byly o dost povedenější, ale i tak vybojoval v kole jen jedno vítězství, a to v silně nabitém startovním poli na postup nestačilo. Ale zkušenosti, jak praví klasik, jsou k nezaplacení! Fanda je jistě využije v jeho dalších dvou kadetských sezonách.

Anička vybojovala v sedmičlenné skupině 4V a do eliminace nastupovala z průběžného 38. místa, když z 89 startujících postupovalo pouze 64. V boji o E32 si poradila s lépe nasazenou švédskou reprezentantkou Lofgren 15:9, ale v zápase o postup mezi posledních 16 prohrála se světovou jedničkou a  také pozdější vítězkou šampionátu Italkou Isolou 8:15. Obsadila tak konečné 27. místo, což je její zatím evropské maximum v této kategorii.

Vrcholem výpravy juniorských kordistek (Bieleszová, Saligerová, Došková, Coufalová) pak byla soutěž týmů, do které naše děvčata nastupovala jako 13. nasazený tým z 20. V boji o E16 děvčata porazila tým Ázerbajdžánu 45:19, v zápase o postup mezi nejlepších 8 týmů vyřadila Polky 40:38 a následně se postarala o největší překvapení turnaje, když přes Ukrajinky přešla poměrem 45:41 mezi nejlepší 4 týmy! I když pak v semifinále děvčata prohrála s Italkami 27:45 a v boji o bronz s Francouzkami 28:45, nic to nemění na tom, že jejich 4. místo na ME je pecka! Děvčata totiž vybojovala historicky nejlepší umístění ženského kordového týmu na ME! Bravo!

Po loňské sezoně, kdy se podařilo Aničce vybojovat po řadě let pro ČR dívčí medaili na SPJ, a dokonce i na MSK, je to opět další výrazný úspěch českého dívčího kordu! A my jsme byli opět u toho! Poděkování celému týmu a speciálně Aničce za to, jak výborně zvládla těžké zavíračky s týmy Polska a Ukrajiny.

MC

CS Cup 2018 - minižáci

12.03.2018 10:27

V neděli 4.3. na žebříčkovém turnaji minižáků SC Cup 2018 výborně zašermovali naši nejmladší borci. Patrik Bryknar vybojoval 11. a Filip Korsetl 15. místo! A to v konkurenci 51 šermířů! Kluci paráda!

Poděkování rodičům za podporu.

MC

Sportovec Středočeského kraje 2017

12.03.2018 10:20

V anketě Sportovec Středočeského kraje za rok 2017 se v kategorii Sportovní talent na krásném 4. místě umístila Anna Coufalová.

Blahopřejeme!

MC

Kadetské a juniorské ME 2018 - Soči

28.02.2018 07:48

Zítra v Soči začíná evropský šampionát kadetů a juniorů, na kterém budou ČR reprezentovat hned dva bělští šermíři. V sobotu 3.3. nastoupí v soutěži kadetů Fanda a ve středu 7.3. bude mezi juniorkami šermovat Anička. Ta pak ještě nastoupí v sobotu 10.3. v soutěži týmů.

Držíme pěsti!

MC

Sportovec města Bělá pod Bezdězem 2017

23.02.2018 06:48

ml. žáci a Anička jsou 1

V pořádně našlapané konkurenci ankety Sportovec města Bělá pod Bezdězem roku 2017 se v hlasování veřejnosti na prvním místě v kategorii Kolektivy umístilo družstvo našich ml. žáků ve složení Martin N., Vojta V., Ondra a Kuba! Ve stejném hlasování se v kategorii Jednotlivci - děti a mládež umístila na třetím místě Anička, která pak úspěch našeho klubu ještě korunovala, když již potřetí v řadě zvítězila v hlasování odborné poroty, a to napříč všemi kategoriemi!