Aktuality

Czech Open 2016

12.12.2016 09:26

Jakub s Adélkou opět na bedně, Vojta v osmičce

Ve výborné formě se předvedli naši nejmladší šermíři na celostátním žebříčkovém turnaji minižáků Czech Open v pražských Letňanech. Mezi 33 chlapci zvítězil Jakub a mezi 18 děvčaty obsadila druhé místo Adélka. Jakub prošel celým turnajem bez porážky, Adélka prohrála jediný zápas, a to až ten finálový s polskou reprezentantkou! Další náš minižák Patrik obsadil hezké 17. místo. Prckové bravo!

V kategorii juniorů si výtečně vedl náš "externista" Vojta, který se v silné konkurenci 40 borců prosadil až na pěkné 7. místo!

Mezi žačkami pak Petra pokračovala v seznamování se s turnajovým šermem - pěkné 10. místo z 18 děvčat.

MC

SPJ Bratislava - Memorial de Martinengo 2016

05.12.2016 09:43

Anička 3. na SPJ !

Svého zatím nejlepšího výsledku dosáhla v pátek 2. 12. na turnaji Světového poháru juniorek v Bratislavě Anička, když v obrovské konkurenci 154 děvčat vyšermovala fantastické 3. místo! Bravo Áňo!!!

V kole získala 5V, utrpěla pouze 1P a do E128 byla nasazena jako 26. Nejprve si v boji o E64 poradila s Monschein (AUT) 15:10, v infarktovém zápase o E32 srovnala 18s před koncem na 11:11 a v následném prodloužení zdolala Rusku Reshetnikovou 12:11. Pak následovala parádní jízda až do finálové osmičky, kdy porazila Comitini (ITA) 15:9 a Maruenda (FRA) 15:11. V zápase o medaili vybojovala vítězství nad výbornou Polkou Mroszcak 15:13.

Podlehla až později stříbrné Italce De Marchi 6:15. Z Bratislavy si Anička odváží 20 světových bodů a posouvá se na skvělé 37. místo v průběžném hodnocení SPJ. Parádní výsledek!

V nedělní soutěži smíšených družstev vybojovali naši junioři a juniorky (Coufalova, D'amico, Doskova, Jurka J., Jurka T., Nevosadova A.) pěkné 6. místo, když postupně porazili Finsko 40:33, prohráli s Rusy 31:40, porazili Švýcarsko 40:24 a v zápase o 5. místo podlehli Polsku 33:40. Gratulace!

Podrobné výsledky na:

MC

Cena Letňan 2016

27.11.2016 20:39

Fanda opět na bedně a další tři kluci v E32

Ve velké konkurenci 60 žáků se na druhém letošním žebříčkovém turnaji rozhodně neztratili naši kluci. Fanda potvrdil svou stabilní formu a obsadil skvělé třetí místo! Výborně zašermovali i Ondra s Matyášem - 12. a 14. příčka. Do E32 se ještě probojoval Vojta - 27. místo. Oba Martinové s Pavlem skončili na začátku šesté desítky, ale i tak zaslouží pochvalu za bojovný výkon!

V soutěži žaček nás reprezentovala Petra, pro kterou to byl teprve její druhý turnaj. V prvním kole získala 2V, a v druhém dokonce 3V. Soupeřka v E32 však již byla nad její síly a momentální zkušenosti - obsadila tak mezi 21 děvčaty 17. místo.

Díky všem zúčastněným za vzornou reprezentaci a podporu klubu.

MC

Velká Cena Dukly Olomouc 2016

21.11.2016 09:05

Adélka, Anička a Kuba na bedně!

Bez jediné porážky v celém turnaji vystoupala o víkendu v Olomouci naše děvčata až na nejvyšší stupínky - Adélka s přehledem zvítězila mezi minižačkami a Anička vybojovala první místo v kategorii kadetek. Bravo holky!!!

Skvělého výsledku mezi minižáky dosáhl Kuba, když vyšermoval druhé místo! Patrikovi uniklo minižákovské finále těsně o jediný zásah a skončil na 11. místě. Příště to už vyjde!

Mezi padesátkou kadetů dále obsadil Fanda 17. a Kuba C. 29. místo.

Obrovská gratulace všem medailistům!

MC

ECC Kneipp Cup, Heidenheim

13.11.2016 11:16

Áňa 12. v HDH

Skvělého výsledku dosáhla na turnaji Evropského kadetského okruhu v německém Heidenheimu Anička, když v obrovské konkurenci 203 kadetek nejen z Evropy vyšermovala 12. místo! V průběžné klasifikaci ECC jí patří aktuálně 17. příčka. Bravo!